21.02.2018 23:46
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Jurek Owsiak pozdrawia 1 LO !
Obrazy newsów: pozdro_owsiak.jpg 7 grudnia 2017 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach przedstawiali się Lokalni Bohaterowie. Gościem specjalnym wydarzenia był Jurek Owsiak. Na scenie z inspirującym wystąpieniem pojawiły  się również Wiktoria i Marta Linek oraz Paulina Świerczek uczestniczki Lekcji Obywatelskich 2017 z 1 LO w Raciborzu. Dziewczyny w wystąpieniu podkreśliły wartość i znaczenie więzi wspólnotowych. Uroczystość otworzył Wojciech Saługa Marszałek Województwa Śląskiego.
Zwycięstwo w projekcie "Nasz pomysł na EKO Śląskie"
Obrazy newsów: eko_slaskie_news.jpg

"Nasz pomysł na EKO Śląskie" zwyciężył - projekt przygotowany przez uczniów klasy 1M zdobył I miejsce i 3000 zł w konkursie zorganizowanym w ramach tegorocznej odsłony lekcji obywatelskich. W finałowej potyczce w sali Sejmu Śląskiego zmierzyli się uczniowie i autorzy projektów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z Lublińca, Katowic, Cieszyna, Rybnika i Raciborza. Na konkurs wpłynęło 26 pomysłów na projekty ekologiczne przygotowane przez uczniów biorących udział w lekcjach obywatelskich. Zespół ZSO Nr 1 w Raciborzu przygotowała pani Anna Strojny. Gratulacje dla kreatywnych licealistów i ich opiekunki!

Relacja w TVP3 Katowice oraz na kanale Śląskie. Pozytywna energia.

Zebrania, koncert, kiermasz...
Obrazy newsów: koncert_kiermasz_2017.jpg

W najblizszy poniedziałek 18 grudnia o godz. 17.00 
odbędzie się krótki koncert kolędowy
a po nim spotkania wychowawców z rodzicami

Koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz świąteczny.

 
W auli po koncercie zostaną rodzice uczniów klas maturalnych 
na zebranie w związku ze studniówką.

Dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum 
przewidziane jest spotkanie z panią dyrektor
(sala 100, ok. godz.17.30 po koncercie).


Przedstawiciele Rady Rodziców zapraszają do stoiska,
przy którym można będzie dokonać wpłat na RR
i poczęstować się pierniczkami. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!Rada Rodziców
Obrazy newsów: rr.png
Rada Rodziców działająca przy ZSO nr 1 w Raciborzu zwraca się do wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły z podziękowaniami za dobrowolne wpłaty na rzecz Rady Rodziców oraz przekazuje informacje dotyczące swojej bieżącej działalności, a także zaprasza na 18 grudnia 2017 r. na spotkanie z wychowawcami, na koncert świąteczny oraz na kiermasz świątecznych ozdób. 
Dla tych z Państwa, którzy chcieliby wesprzeć Radę Rodziców, będzie możliwość dokonania wpłaty bezpośrednio u przedstawiciela Rady Rodziców. 
Szczegóły w rozwinięciu newsa...
Co za spotkanie! Co za wiadomość!
Obrazy newsów: spotkanie_bj.png

Przypadkiem, w przedostatni sobotni poranek, w księgarni "Sowa" spotkałam Marcina Piątkowskiego! Kiedyś ucznia I LO, a dziś starszego ekonomistę Banku Światowego w Pekinie. Przyjemnie było usłyszeć, jak ciepło myśli i mówi o naszej szkole. Dobra wiadomość? Przyjął zaproszenie i odwiedzi nas z wykładem w 2018 roku! Czytaj więcej...

Sukces siatkarzy
Obrazy newsów: siatkarze_2017_12.jpg 

W piątek, 8 grudnia w Arenie Rafako rozegrano XVII. Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiło 6 zespołów.

Nasi chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczęta II miejsce. Obydwu drużynom serdecznie gratulujemy! Czytaj więcej...

Nasi utalentowani stypendyści
Obrazy newsów: stypendysci_2017.jpg Miło nam poinformować, że JACEK NITYCHORUK z klasy 3 matematyczno-językowej I LO oraz DOROTA MACIASZEK z klasy 3 Liceum Plastycznego odebrali 7 grudnia 2017 na Zamku Piastowskim w Raciborzu dyplomy stypendialne Prezesa Rady Ministrów. GRATULUJEMY STYPENDYSTOM! 
HIV i AIDS - czy zwycięstwo jest w ogóle możliwe?
Obrazy newsów: hiv.jpg

Nie ma znaczenia ile masz lat, czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną, czy mieszkasz w mieście czy na wsi, jakiego jesteś wyznania, jaki jest Twój światopogląd albo co sądzisz o HIV i AIDS – bez względu na to wszystko, ryzyko zakażenia dotyczy także Ciebie. Co to jest HIV?  A co to jest AIDS?

Nate pytania mieliśmy okazję usłyszeć odpowiedzi słuchając audycji, którą nagrał Szymon Folp sięgając po ulotki i broszurki. Akcja informacyjna odbyła się w naszej szkole 1 grudnia.

Treść audycji w rozwinięciu newsa.

I miejsce dla naszych siatkarek z gimnazjum
Obrazy newsów: siatkarki_gim_2017_news.jpg
30 listopada na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 18 został rozegrany Turniej Dwójek Siatkarskich Dziewcząt dla  klas podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary w kategorii klas drugich i trzy z kategorii klas trzecich gimnazjum. W kategorii klas trzecich nasze uczennice Kinga Trompeta i Emilia Koszela uzyskały 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym siatkarkom i  życzymy dalszych sukcesów! 

Wyniki i szczegóły są na stronie:
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 4,285,180 unikalne wizyty