20.10.2017 23:33
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Warsztaty biologiczne w Trójmieście

W dniach od 2 do 6 października 2017 klasa 2BC przebywała na warsztatach biologicznych w Trójmieście. Zajęcia laboratoryjne odbyły się w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Tematem zajęć była "anatomia ryby, czyli o rybie od środka". Ponadto uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o zwierzętach z ciepłych i chłodnych mórz oraz o ciekawych gatunkach słodkowodnych z całego świata. Warsztaty nie ograniczyły się jedynie do akwarium. Był czas, by poznać również historię Gdańska, zwiedzić muzea oraz miejsca pamięci historycznej, takie jak Westerplatte czy Stocznia Gdańska. Chwila relaksu w Sopocie oraz koncert organowy w Katedrze Oliwskiej dodatkowo umiliły cały pobyt. Zdjęcia do obejrzenia na Facebooku.

6. miejsce i wyróżnienie w konkursie "Postaw na słońce"
4 października 2017 r. w Warszawie zostały wręczone nagrody w ogólnopolskim konkursie poświęconym odnawialnym źródłom energii w ramach projektu "Postaw na słońce". 
Wśród nagrodzonych znalazła się drużyna naszej szkoły "Wtyczki na promyczki" oraz jej opiekun p. Marzena Niżborska, którzy w ostatecznej rozgrywce zdobyli VI miejsce na ponad 200 zespołów z całej Polski.
Dodatkowe wyróżnienie z rąk Ministra Środowiska trafiło do uczennicy klasy 3AM Anny Wieczorek. GRATULACJE!
Konkurs na logo
UWAGA, KONKURS!!! Czekamy na Wasze projekty nowego logo Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, czyli naszej szkoły. Termin składania prac konkursowych upływa 20 października 2017 r., a regulamin konkursu znajdziecie tutaj.
Dzień Tabliczki Mnożenia 2017
Obrazy newsów: mnozenie_2017_news.png Dnia 29.09.2017 r. obchodziliśmy święto, o którym z pewnością można powiedzieć, że lubią je wszyscy matematycy –VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ten dzień uczniowie klas 2-gich gimnazjum dwujęzycznego sprawdzali jakość edukacji matematycznej na raciborskim Rynku. Czytaj więcej...
Zaproszenie

Obrazy newsów: slubowanie_2017.png

Wyjazd integracyjny 2017
Obrazy newsów: integracja_2017.jpg W dniach 20-22 września, w klasach pierwszych Liceum odbyła się wycieczka do Zakopanego. Celem tego wyjazdu było zintegrowanie klas, co zdecydowanie się udało. Pierwszego dnia, zaraz po podróży, która przebiegła w rytmie śpiewu uczniów, wszyscy udaliśmy się do Muzeum Jana Kasprowicza. Mogliśmy wiele dowiedzieć się o patronie naszej szkoły, oraz zobaczyć dom, w którym żył. Myślę, że jednak to nie to okazało się dla uczniów najciekawszym zdarzeniem tego dnia. W końcu właściwym celem wycieczki było zapoznanie się klas pierwszych. Czytaj więcej...
Dzień Języków Obcych
Uwaga Uczniowie!
Dzień Języków Obcych z powodów technicznych odbędzie się w późniejszym terminie - jutro, tj. 26 września, lekcje według planu.
1. miejsca w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym
Obrazy newsów: konkurs_ruch_news.png

Nasi gimnazjaliści - drużyna w składzie: Michał Sobczak, Igor Szymiczek i Paweł Wiśniowski - zajęli pierwsze miejsce drużynowo w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym, który 21 września odbył się w raciborskiej bibliotece. Dodatkowo, najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Michał Sobczak. Chłopcy zdobyli nagrody rzeczowe (akcesoria rowerowe). Gratulujemy sukcesu!

EDWARD 2017
Obrazy newsów: edward_2017.png Jutro w całej Europie akcja EDWARD (European Day Without A Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (https://projectedward.eu/pl/). Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Dołączamy do akcji!
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 3,477,384 unikalne wizyty