21.02.2018 23:52
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Wieczór poetycki u Kasprowicza

Obrazy newsów: plakat_szary.jpg

Rzuć palenie!!!
Obrazy newsów: nie_pal.png

W piątek 17 listopada w ramach ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA usłyszeliśmy audycję dotyczącą skutków palenia (nagranie wykonał i zaprezentował przez szkolny radiowęzeł Szymon Folp) [do pobrania tutaj].
Dzięki uprzejmości pani Lucyny Kurzydem – pracownika raciborskiego Sanepidu – mogliśmy sprawdzić swoje ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać się smokolayzerem (urządzenie sprawdza poziom wydychanego tlenku węgla). Zainteresowanie było bardzo duże. Czytaj więcej...

Biznesplan Pawła Plottka nagrodzony
Obrazy newsów: plottek_biznes_news.jpg

W środę 17.11.2017 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Zaprezentuj swój biznesplan". Wśród laureatów znalazł się także Paweł Plottek z klasy 3 AM, który za pomysł związany z otwarciem biura rachunkowego obsługującego klientów z obszarów wiejskich otrzymał wyróżnienie.
Przed Pawłem kolejne wyzwanie – już 7.12.2017 r. startuje Olimpiada Przedsiębiorczości.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości również w szkolnym wydaniu
Obrazy newsów: stp.png

W dniach 13-19 listopada 2017 r. obchodzona jest już X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 
Również w naszej szkole przyłączyliśmy się do tych obchodów. Rozpoczęliśmy warsztatami w Bibliotece Miejskiej poświęconymi projektom obywatelskim. Nastepnie, odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z rzecznikiem praw konsumenta oraz pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem tych spotkań było otwarcie na lokalny rynek raciborski, ukazanie jego wymogów, zalet i wad. Czytaj więcej..

Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ w LO 1
Obrazy newsów: biol_unsl.png

7 listopada 2017 roku uczniowie klas 1 i 2 o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentów, członków Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów przy Politechnice Śląskiej. Tematem zajęć była biologia molekularna w ramach, której uczniowie zapoznali się z metodą izolacji DNA, strukturą przestrzenną enzymów oraz zasadą działania tablicy Galtona. Następne, równie ciekawe(!), spotkanie z tymi studentami odbędzie się w przyszłym roku.

Zapoznajemy się z budżetem Raciborza
Obrazy newsów: budzet_obywat.jpg

W czwartek 2.11.2017r. uczniowie klasy 1 matematycznej uczestniczyli w zajęciach w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Tematem  zajęć  był "Budżet miasta Raciborza". Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym jak przygotować projekt do budżetu obywatelskiego i jak przebiega proces przyjmowania takiego projektu. Zapoznali się z zeszłorocznymi projektami, które przyjęto, jak i tymi, które odrzucono.

Materiały, z których korzystali uczniowie na zajęciach, znajdują się na stronie Urzędu Maista Racibórz.

Wystawa w Opawie - sukces absolwentki Liceum Plastycznego
 Obrazy newsów: piechula_p_sukces_news.jpg W dnaich 9.10 - 2.11. 2017 r. mogliśmy ogladać prace absolwentki Liceum Plastycznego (rocznik 2015) Patrycji Piechuli oraz nauczycielki fotografii w Liceum Plastycznym, pani Gabrieli Habrom-Rokosz, a także fotografie autorstwa Michała Sobczyka. Wystawę fotografii przyrodniczej, obrazującej autorskie spojrzenia na otaczający nas świat Natury, pt. PASJA - VÁŠEŇ gościła biblioteka miejska w Opawie (Knihovna Petra Bezruče v Opavě). Czytaj więcej...
Piękny Kraków odkrywała klasa III MG
W dniach 30 - 31 października 2017 r. uczniowie klasy III MG przebywali w Krakowie na wycieczce klasowej. Wycieczka była związana z historią Krakowa. Mimo złej pogody uczniom dopisywały humory i pod przewodnictwem pana Krystiana Łyczka udało im się zwiedzić kawał Krakowa. Byli między innymi na Wawelu, gdzie mieli możliwość zwiedzenia Katedry Wawelskiej czy oddziału Archiwum Narodowego. Zwiedzili także Fabrykę SchindleraCollegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wiele innych historycznych miejsc w Krakowie. 
Współpraca ze szpitalem i medyczne szkolenia
Obrazy newsów: wspolpraca_szpital_news.jpg Tym razem będzie o „mędrca szkiełku i oku”, pod znakiem eskulapa! Podnosimy jakość kształcenia z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa na wyższy poziom. Można? Oczywiście, jeśli zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzi Mariusz Cichoń – wieloletni ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Raciborzu, posiadający ogromne doświadczenie zawodowe i umiejętności dydaktyczne. Wszystko za sprawą podpisanej we wtorek 31 października umowy o współpracy naszej Szkoły, reprezentowanej przez Dyrektor Marzenę Kacprowicz, ze Szpitalem Rejonowym w Raciborzu. Ze strony Szpitala umowę sygnowała Zastępca Dyrektora Elżbieta Wielgos-Karpińska. Koordynatorem z ramienia ZSO nr 1 jest Bożena Dworak. Czytaj więcej...
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 4,285,205 unikalne wizyty