27.10.2016 18:45
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
· Rozszerzenia w I LO
· Rozszerzenie z infor...
· Rozszerzenie z histo...
Gimnazjaliści na Politechnice w Gliwicach
Obrazy newsów: politechnika_gim_2016_news.jpg W piątek 21.10.2016 r. uczniowie klasy 3g2 naszego gimnazjum wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Młodzież wysłuchała kilku wykładów z dziedziny technologii żywności, fizyki oraz chemii. Wystąpienia pracowników naukowych politechniki urozmaicone zostały licznymi doświadczeniami. Szczególną uwagę przyciągnął dr inż. Arkadiusz Ryfa, który zaprezentował ciecz nieniutonowską i barwnie opowiedział o jej zastosowaniu w praktyce.
W piątek sekretariat nieczynny
Obrazy: infozso1.gif Informujemy, że w piątek 28.10.2016 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
Gimnazjaliści integrowali się w Pieninach
Obrazy newsów: pieniny_2016_news.jpg

W dniach 11-13.10.2016 r. klasy pierwsze gimnazjum przebywały na wycieczce integracyjnej w Pieninach. Dla uczniów była to nie tylko okazja do radosnego przebywania z sobą, ale również czas poznawania piękna przyrody i historii miejsowości położonych u stóp Pienin. Zapraszamy do przeczytania szczegółowej relacji w rozwinięciu newsa.

Udział w Konkursie Know America to wspaniała przygoda
Obrazy newsów: know_america_martyna.jpg Od ponad 10 lat uczniowie I LO biorą udział w internetowym konkursie wiedzy o Stanach Zjedoczonych Know America i odnoszą sukcesy. W ciągu dekady czworo uczniów zostało finalistami i laureatami tego konkursu, w tym Paulina Mucha dwukrotnie. Największy sukces odniosła w ostatniej edycji Martyna Hanak, uczennica klasy 3MF, która zajęła 3 miejsce w kraju. Nagrodą był miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Relacja Martyny w rozwinięciu newsa.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Obrazy: infozso1.gif

Przypominamy, że w roku szkolnym 2016/2017 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w naszej szkole (w te dni organizowane są zajęcia wychowawczo-opiekuńcze) to: 31 października 2016 r., 2 maja 2017 r.4, 5 i 8 maja 2017 r. (pisemne egzaminy maturalne) oraz 16 czerwca 2017 r.

Kalendarz roku szkolnego

Mistrzowska para siatkarzy
Obrazy newsów: dwojki_2016_chlopcy_news.jpg

W piątek, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zorganizowało XV edycję  Mistrzostw Raciborza Szkół Ponadgimnazjalnych w Dwójkach Siatkarskich Dziewcząt i Chłopców. W kategorii chłopców, naszą szkołę reprezentowali: Michał Dziadek i Michał Thym, Tomasz Sitek i Piotr Piątek oraz Grzegorz Adamek i Marek Kula. Ten dzień okazał się szczęśliwy dla Michała Dziadka i Michała Thyma, którzy w finale, po zaciętej walce pokonali reprezentantów ZSOMS. Oznacza to, że tytuł „najlepszej dwójki siatkarskiej chłopców w mieście,” po raz czwarty z rzędu został zdobyty przez uczniów I LO.

 

Czy warto czytać?
Obrazy newsów: czytanie_news.jpg W zakładce Biblioteka szkolna dodano prezentację o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży.
Uczniowie liceum i gimnazjum w katowickim NOSPR
Obrazy newsów: katowice_10_2016.jpg

W środę 19 października 2016 roku uczniowie klasy 3g2 oraz 1BC wraz z opiekunami: panią Katarzyną Kwiotek i panem Krystianem Łyczkiem udali się na wycieczkę do Katowic. Tematem wycieczki było poznanie historii i architektury Katowic i Górnego Śląska, wizyta w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, a przede wszystkim udział w koncercie w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Więcej w rozwinięciu newsa.

Fotorelacja tutaj.

Konkurs na dynię:)
Obrazy newsów: dynia.png Zapraszamy gimnazjalistów do udziału w Konkursie na Najfajniejszą Dynię Halloweenową. Termin i miejsce oddania prac: WTOREK 25 PAŹDZIERNIKA 2016 r. u wychowawców klas. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a prace zostaną wystawione i oświetlone przed wejściem do szkoły.
Regulamin konkursu 
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Siatkówka dziewczy...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,025,913 unikalne wizyty