17.01.2017 07:47
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
· Rozszerzenia w I LO
· Rozszerzenie z infor...
Komunikat o Walnym Zgromadzeniu
Obrazy newsów: stowarzyszenie1.png

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu zaprasza wszystkich swoich członków na Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16.00 w I LO w Raciborzu. Szczegóły tutaj.

Sukcesy Antka Belika
Obrazy newsów: belik_a.jpg  

7 stycznia w hali MOSiR Mysłowice Antoni Belik, uczeń klasy drugiej naszego gimnazjum, stanął dwukrotnie na podium zdobywając złoto i srebro w turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju Jitsu Sportowym sezonu 2016/2017. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Antka! Więcej tutaj.

Walentynkowe konkursy
Obrazy newsów: konkursy_walentynki_2017.png

Zapraszamy uczniów  naszej szkoły do udziału w konkursach związanych z walentynkami.

KONKURS DLA GIMNAZJALISTÓW | KONKURS DLA LICEALISTÓW

Paulina Komorek Liderem Fotoniki
Obrazy newsów: komorek.jpg

Paulina Komorek, absolwentka I LO, dziś studentka Uniwersytetu Jagiellońskigo na wydziale Fizyki została Liderem Fotoniki.
O tym jak sięgnąć po sukces w tak wąskiej dziedzinie jak fotonika możemy dowiedzieć się z Magazynu Nowin.pl, do którego lektury zapraszamy.
Paulinie gratulujemy wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów na polu badawczo-naukowym.

Dwa spojrzenia na świąteczny Wiedeń
Obrazy newsów: wieden_2016_2_news.jpg 16 grudnia już druga grupa młodzieży, tym razem pod kierownictwem pana Krystiana Łyczka, udała się do stolicy Austrii, by w świątecznej scenerii podziwiać miejsca, z których Wiedeń słynie. Dwa spojrzenia na Wiedeń dwóch różnych uczennic można przeczytać w rozwinięciu newsa, a do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na szkolnego Facebooka.
Przedświąteczne występy
Obrazy newsów: koncerty_2016.jpg Ostatnie tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia obfitowały w naszej szkole w różne wydarzenia. 15 grudnia 2016 roku w auli szkolnej odbył się uroczysty koncert świąteczny, połączony z kiermaszem rękodzieła przygotowanym przez uczniów Liceum Plastycznego i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Następnie w środę, 21 grudnia, z naszym świątecznym programem odwiedziliśmy pacjentów Szpitala Rejonowego w Raciborzu, dzieląc się muzyką, nadzieją i dobrym słowem. Ostatnim a zarazem kulminacyjnym punktem był koncert świąteczny dla uczniów, nauczycieli oraz emerytowanych nauczycieli I LO, który miał miejsce w czwartek 22 grudnia.
Wykład o Brazylii i Argentynie na Uniwersytecie Jagiellońskim
Obrazy newsów: uj_geogr.jpg

12 grudnia 2016 r. młodzież naszej szkoły ponownie uczestniczyła w prelekcji przeprowadzonej przez pracownika naukowego Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. To kolejna wizyta w gmachu tej uczelni, na terenie nowego kampusu. Celem tych, ośmioletnich już, spotkań  jest dążenie do podwyższania  efektywności uczenia się i, tym samym,  nauczania geografii w naszej szkole.
Brazylia - ziemia kontrastów, Argentyna – kraj yerba mate, to temat wykładu, w którym prowadzący -  prof. dr hab. Zygmunt Górka  zaprezentował  szerokie spektrum interesujących zagadnień. Więcej w rozwinięciu newsa.

Wyjście na lodowisko
Obrazy newsów: lodowisko_1g2.jpg

O tym, że można wesoło spędzać zimę przekonała się w grudniowy wtorek klasa 1g2 wychodząc na lodowisko. Wszyscy pięknie radzili sobie na łyżwach, nawet osoby, które miały je pierwszy raz na stopach – poradziły sobie świetnie!
Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie wyjście ma lodowisko, a poza tym … chyba nikogo nie trzeba przekonywać że to dobry sposób na zachowanie dobrej sylwetki. Godzinna jazda na łyżwach pozwala spalić od 300 do 800 kalorii, chociaż wszystko zależy od intensywności jazdy.
Jedno jest pewne, bawiliśmy się świetnie i czekamy na powtórkę z rozrywki!

Wiedeński Weihnachtsmarkt
Obrazy newsów: wieden1_2016.jpg W dniu 9.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wiednia. Zbiórka o godzinie 3.45 ani wietrzna pogoda nie zdołały zepsuć radości młodzieży z tego wyjazdu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć najbardziej znane miejsca w stolicy Austrii, między innymi Katedrę Św. Szczepana, ratusz oraz Muzeum Historii Naturalnej. Głównym punktem programu był Weihnachtsmarkt, czyli słynny jarmark świateczny, na którym nie brakowało rozmaitych wiedeńskich przysmaków. Po zwiedzeniu pięknego miasta, w którym panowała radosna aura zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie oraz ich opiekunowie zadowoleni wrócili do Polski.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Nowość w bibliotec...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 2,185,246 unikalne wizyty