10.10.2015 03:27
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Rekrutacja elektroni...
· Wyniki maturalne
· Sport w Liceum 2014/...
· Sport w Gimnazjum 20...
· Matura 2015
70-lecie I LO w Raciborzu - ogłoszenie
Obrazy: stowarzyszenie_1lo.png

W związku z licznymi prośbami Zarząd Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu im. Jana Kasprowicza informuje, że ostatecznym terminem wpłat na Jubileusz jest dzień 30 września 2015 rokuWpłaty prosimy przekazać na konto (z dopiskiem Jubileusz):
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu
ul. Jana Kasprowicza 11 47-400 Racibórz
Nr rachunku bankowego ING Bank ŚL O/Racibórz nr  13 1050 1328 1000 0022 1887 4499

 Zarząd Stowarzyszenia

Plakat ze szczegółami obchodów Jubileuszu 70-lecia I LO w Raciborzu
Zintegrowani na starcie
Obrazy newsów: integracja_2015.jpg

Rok szkolny zaczyna się rozkręcać. Coraz więcej nauki, zadań domowych, obowiązków. Jednak klasy 1 liceum pozwoliły sobie jeszcze na 3 dni wytchnienia, by odbyć swoją wycieczkę integracyjną. Wspominać będą jeszcze długo...
Relacja z wyjazdu integracyjnego w rozwinięciu newsa.

Trzy utalentowane gimnazjalistki w programie SUPER DZIECIAK
Obrazy newsów: super_dzieciak.jpg To musicie zobaczyć! Marta i Wiktoria Linek oraz Paulina Świerczek (uczennice naszego gimnazjum) wystąpią jako trio "Appassionato" w programie SUPER DZIECIAK. Dziewczęta zapraszają do oglądania odcinka z ich udziałem 10 października o godzinie 20:00 w Polsacie
W zwiastunie programu widzimy je w 8. i 20. sekundzie:
https://www.youtube.com/watch?v=AsdgBs8GUro
Barwa światła w naturze - barwa w sztuce
Obrazy newsów: swiatlem_barwa_kreska_2015.jpg Zgodnie z realizowanym cyklicznie programem ŚWIATŁEM-BARWĄ-KRESKĄ autorstwa dr Gabrieli Habrom-Rokosz młodzież Liceum Plastycznego uczestniczyła 23 września w warsztatach twórczych o charakterze proekologicznym. Wyjazd w plener poprzedził wykład wprowadzający na temat wychowania przez sztukę w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym, wzbogacony prezentacją i filmem "Barwa w sztuce". Warsztaty realizowane były tradycyjnie wraz z uczniami klas artystycznych Gimnazjum Nr 1, co sprzyja wymianie doświadczeń i integracji młodzieży. Więcej w rozwinięciu newsa.
Sukces uczniów klasy 3g2
Obrazy newsów: szymon_pielczyk.jpg

24.09 2015 roku odbył się, organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz, konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi reprezentowali: Szymon Pielczyk, Patryk Trojański oraz Michał Zgrzendek z klasy 3g2. W kategorii szkół gimnazjalnych wywalczyli dla szkoły 2 miejsce. Jednocześnie Szymon Pielczyk zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej uczniów szkół gimnazjalnych. Opiekunem uczniów była pani Jolanta Dębińska-Banak. Gratulujemy!

KOMUNIKAT - Konkurs Mieszko IV Laskonogi i jego czasy
Obrazy newsów: platonogi.jpg

W imieniu Starostwa Raciborskiego informujemy, że termin konkursu historycznego: „Mieszko IV Laskonogi i jego czasy” został przesunięty o dwa tygodnie. Nowy termin to 13.10.2015 r. o godz. 9.00 (wtorek). Zmienił się również termin zgłaszania  uczestników konkursu – prosimy zgłaszać do 2.10.2015 r.

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Wrześniowy happening na raciborskim dworcu
Obrazy newsów: dworzec.jpg DWORZEC - miejsce szczególne, gdzie dynamika zmian, ruch, rytm przeplatają się z nostalgią oczekiwania, pożegnań oraz radością powitań, tworząc niezwykłą harmonię. Scena, na której czas odgrywa główną rolę, a jego ślady widoczne są na każdym kroku, stała się dla uczniów klasy III Liceum Plastycznego płaszczyzną twórczych doświadczeń, emocji i autorskich odkryć. Wyjątkowy klimat raciborskiego dworca zamienił to miejsce w źródło inspiracji twórczych. Młodzi twórcy w ramach zajęć z podstaw fotografii i filmu próbowali "uchwycić blaski i cienie" obserwowanej rzeczywistości. 
Ciąg dalszy i fotorelacja w rozwinięciu newsa.
Sukces sportowy chłopców z I LO

Miło nam poinformować, że w zmaganiach o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015, chłopcy z I LO zajęli 17. miejsce (na 91 szkół w rankingu). Tak wysoką pozycję w województwie śląskim zawdzięczamy:

  • wicemistrzom Licealiady w siatkówce plażowej
  • trzeciej drużynie półfinału wojewódzkiego w koszykówce
  • czwartej drużynie półfinału wojewódzkiego w siatkówce.

Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom wyników sportowych i życzymy im dalszych sukcesów.

Konkurs "Wbijaj do Onetu"
W piątek 18 września odbyło się spotkanie z panią Moniką Wanat, która jest wydawcą strony głównej Onetu, a jednocześnie absolwentką naszego liceum. Jak powiedziała, przyjechała do nas z Krakowa, by zachęcić uczniów do udziału w konkursie "Wbijaj do Onetu" i do zdobycia głównej nagrody - pięciodniowego stażu w krakowskiej siedzibie Onetu (jeden dzień w studiu w Warszawie). Szanse są duże, a wystarczy dobry pomysł na materiał dziennikarski, który należy opisać tak, by dobrze się "sprzedał". Szczegóły na: http://wbijaj.onet.pl/index.html
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Karta projektu gimna...
· Maturzyści lata 1960...
· Maturzyści lata 2000...
· Podanie do Gimnazjum
· Rekrutacja do Liceum...
Najnowsze video
· Projekt gimnazjaln...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.25 1,315,384 unikalne wizyty