29.09.2016 08:39
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Ubezpieczenie
· Rozszerzenia w I LO
· Rozszerzenie z infor...
· Rozszerzenie z histo...
· Rozszerzenie z chemii
Wyjazd integracyjny Zakopane 2016
Obrazy newsów: zakopane_2016.jpg

Środa, 21 września 2016 roku, 8:00 rano. Zgromadziliśmy się przed szkołą i niecierpliwie czekaliśmy na autokary... Gdy wreszcie podjechały, zaczęła się "walka" o miejsca, każdy z lekkim drżeniem serca i przyjemnym poruszeniem wyczekiwał celu podróży, pytając bezgłośnie: Jaka będzie nasza wycieczka integracyjna do Zakopanego? Ciąg dalszy relacji w rozwinięciu newsa...

Zdjęcia z wycieczki na Facebooku 

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
Obrazy newsów: konkurs_ruch_drogowy_2016.png W czwartek 22 września gimnazjalistki: Oliwia Błaszczok, Julia Dąbrowska i Anna Kacprowicz, wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym, organizowanym przez MiPBP w Raciborzu przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dziewczęta zajęły 4. miejsce, a Oliwia w kategorii indywidualnej była szósta (szczegóły tutaj). Drobny sukces, ale cieszy!
Czy byłbyś dobrym inżynierem?
Obrazy newsów: inzynier_2016.jpg
Wzorem lat ubiegłych drużyna składająca się z uczniów naszego liceum: Marleny Jureczko, Anny Wieczorek, Jacka Nitychoruka, Adama Kletty, Pawła Plottka, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Śląską: "Czy byłbyś dobrym inżynierem?". Konkurs składał się z pytań z zakresu fizyki, energetyki i ochrony środowiska oraz z konkurencji praktycznych. Jedna z nich polegała na zbudowaniu wagonika z papierowych pudełek, wykałaczek, słomek. Konstrukcja taka miała za zadanie przeniesienie jak największej masy. 
Gimnazjalistki odebrały stypendia
Obrazy newsów: stypendystki_2016.jpg

W dniu 14.09.2016 r. w Raciborskim Centrum Kultury miało miejsce wręczenie stypendium dla najzdolniejszej młodzieży szkół podległych miastu. Uczniowie odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016. Jest nam bardzo miło, że wśród 130 uczniów dwanaście osób zaczęło naukę w naszym Gimnazjum Dwujęzycznym. Więcej w rozwinięciu newsa.  

FOTO_KONFRONTACJE w galerii Gawra
Obrazy newsów: fotokonfrontacje.jpg

Raciborska Galeria GAWRA  z siedzibą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza 12 do końca września br. prezentuje podyplomową wystawę fotografii absolwentów Liceum Plastycznego. W czwartkowe popołudnie 15 września odbyło się spotkanie autorskie z udziałem licznego grona gości, podczas którego przedstawicielki autorów prac podzieliły się swoimi doświadczeniami, prezentując projekty dyplomowe. Więcej w rozwinięciu newsa.
Fotorelacja na szkolnym Facebooku.

Certyfikaty językowe DSD I oraz ewaluacja projektu
Obrazy newsów: certyfikat_2016.jpg

W dniu 15 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole ewaluacja projektu: W poszukiwaniu własnej tożsamości. Projekt miał miejsce w Krzyżowej w czerwcu bieżącego roku, a uczestniczyła w nim klasa IIIg2. Podsumowaniu projektu towarzyszyła również uroczystość wręczenia certyfikatów językowych DSD I absolwentom klas trzecich gimnazjum. Na uroczystości była również obecna  koordynator Szkolnictwa Zagranicznego Niemiec pani Dorothea Burdzik, która zachęcała uczniów do kontynuacji nauki języka niemieckiego w liceum, jak również do przystąpienia do certyfikatu językowego DSD II .

Zebranie rodziców
Obrazy newsów: zebranie.png

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów ZSO nr 1 w Raciborzu na pierwsze zebranie w roku szkolnym, które odbędzie się w czwartek 15 września 2016 r. o godz. 17.00. Sale zebrań będą podane przy wejściu do szkoły. Dodatkowe spotkania podano poniżej.

UWAGA!

W dniu 15.09.2016 r. w auli szkolnej o godz. 16.00 odbędzie się wręczenie certyfikatów DSD I. Na godz. 17.00 (przed spotkaniami z wychowawcami) do auli zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych LO i LP, do sali 100 zapraszamy rodziców klas trzecich gimnazjalnych, zaś o godz. 17.30 (po spotkaniach z wychowawcami) również w auli odbędzie się spotkanie Dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas maturalnych.

Harmonogram zebrań | Oferta ubezpieczenia

Program stypendialny
Obrazy newsów: rfl.jpg

Raciborski Fundusz Lokalny informuje, że trwa nabór wniosków do programu stypendialnego MECENAT XVIII. Program adresowany jest do utalentowanej młodzieży gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, wywodzącej się z rodzin zamieszkałych w Raciborzu. Termin składanie wniosków16 września 2016 r. Wszelkie informacje można uzyskać w  siedzibie Fundacji RFL, w   Raciborzu przy ul. Rzeźniczej 8, nr tel. 32 4181593.

Wrześniowy pobyt Plastyków w Trójmieście
Obrazy newsów: lp_wycieczka_gdask_2016.jpg

Pomimo, iż zaczął się już rok szkolny, uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazję jeszcze raz poczuć atmosferę wakacji . A to za sprawą słonecznej aury jaką przywitało uczniów klasy II i IV Trójmiasto. W trakcie pobytu w dniach 5-9.09.2016 młodzi Plastycy zwiedzili Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Więcej w rozwinięciu newsa.

Fotorelacja na szkolnym Facebooku.

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Siatkówka dziewczy...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 1,972,722 unikalne wizyty