25.09.2017 20:33
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Wyjazd integracyjny 2017
Obrazy newsów: integracja_2017.jpg W dniach 20-22 września, w klasach pierwszych Liceum odbyła się wycieczka do Zakopanego. Celem tego wyjazdu było zintegrowanie klas, co zdecydowanie się udało. Pierwszego dnia, zaraz po podróży, która przebiegła w rytmie śpiewu uczniów, wszyscy udaliśmy się do Muzeum Jana Kasprowicza. Mogliśmy wiele dowiedzieć się o patronie naszej szkoły, oraz zobaczyć dom, w którym żył. Myślę, że jednak to nie to okazało się dla uczniów najciekawszym zdarzeniem tego dnia. W końcu właściwym celem wycieczki było zapoznanie się klas pierwszych. Czytaj więcej...
Dzień Języków Obcych
Uwaga Uczniowie!
Dzień Języków Obcych z powodów technicznych odbędzie się w późniejszym terminie - jutro, tj. 26 września, lekcje według planu.
1. miejsca w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym
Obrazy newsów: konkurs_ruch_news.png

Nasi gimnazjaliści - drużyna w składzie: Michał Sobczak, Igor Szymiczek i Paweł Wiśniowski - zajęli pierwsze miejsce drużynowo w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym, który 21 września odbył się w raciborskiej bibliotece. Dodatkowo, najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Michał Sobczak. Chłopcy zdobyli nagrody rzeczowe (akcesoria rowerowe). Gratulujemy sukcesu!

EDWARD 2017
Obrazy newsów: edward_2017.png Jutro w całej Europie akcja EDWARD (European Day Without A Road Death) - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (https://projectedward.eu/pl/). Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Dołączamy do akcji!
Sprawozdanie z Akcji Sprzątanie świata - Polska 2017
Obrazy newsów: sprzatanie_2015.jpg

W tym Roku pierwsze i drugie klasy biologiczno-chemiczne naszego liceum wzięły udział w kolejnej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”

Akcja odbyła się 15 września 2017 (piątek) na lekcji 2,3 i 4. Wzięło w niej udział 128 uczniów i 10 nauczycieli. Rewiry do sprzątania i miejsca zbiórki odpadów pozostały wyznaczone w latach poprzednich. Nasza szkoła zajęła się oczyszczaniem terenu wokół budynku szkoły, przyległych skwerów oraz ulicy Mariańskiej. W tym roku udało nam się zebrać ok. 25 sztuk dużych worków na śmieci. Akcja przebiegała w komfortowych warunkach pogodowych – słońce grzało aż miło. 


Zebrania z rodzicami
Obrazy newsów: zebranie.png

Rodziców naszych uczniów serdecznie zapraszamy w piątek 15 września na godz. 17.00 na pierwsze w roku szkolnym 2017/2018 zebrania z wychowawcami. Sale spotkań są wywieszone przy wejściu do szkoły.

Przed zebraniem można zapoznać się z ofertą ubezpieczenia wybraną przez Radę Rodziców oraz z Regulaminem Korzystania z Dziennika Elektronicznego w ZSO nr 1 w Raciborzu.

Bawimy się na symulatorach
Obrazy newsów: symulator.jpg 6 września uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach na terenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajęcia prowadzone były na sali operacyjnej, porodowej oraz na szpitalnym oddziale ratunkowym. Ponadto młodzież zapoznała się z wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego oraz pracą ratowników medycznych. Zajęcia były bardzo interesujące, zwłaszcza na symulatorze anatomii człowieka.
Dziennik elektroniczny

Informujemy, że wszelkie informacje dotyczące planu, zastępstw, frekwencji, ocen itp. znajdują sie w dzienniku elektronicznym.


Adres dziennika elektronicznego ZSO nr 1 w Raciborzu:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiatraciborski


Z dziennika można korzystać po udostępnieniu wychowawcy adresu mailowego (dotyczy uczniów i rodziców) i założeniu konta.

Przed założeniem konta można obejrzeć Instrukcję zakładania konta.

Szczegółowych informacji rodzicom udzielą wychowawcy na najbliższym zebraniu w dniu 15.09.2017 r.

Regulamin

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
 

W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 miało wyjątkową oprawę. Przed południem nowy rok szkolny powitali uczniowie klas drugich i trzecich ZSO nr 1, a tuż po godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta powiatowa inauguracja, w której udział wzięli licznie zaproszeni goście oraz uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. O uroczystości rozpisały się raciborskie media (Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli nowy rok szkolny / Marzenie o pięknej szkole. Inauguracja roku szkolnego w I LO / Powiatowa inauguracja roku szkolnego w I LO /  Odremontowana sala gimnastyczna ZSO nr 1 oficjalnie otwarta).

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim wspaniałym uczniom, którzy poświęcili swój (jeszcze wakacyjny) czas i zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

Wszystkim, którzy uczęszczają do ZSO nr 1 i tu pracują życzymy udanego roku szkolnego!

Fotorelacja z uroczystości na szkolnym FB.

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 3,293,096 unikalne wizyty