27.08.2016 17:02
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Zastępstwa
· Rozszerzenia w I LO
· Rozszerzenie z infor...
· Rozszerzenie z histo...
· Rozszerzenie z chemii
Komunikat dla nauczycieli
Obrazy: infozso1.gif

Rada Pedagogiczna odbędzie się w poniedziałek 29.08.2016 r. o godzinie 9.00.

Uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech
Obrazy newsów: drezno_2016.jpg

Licznie zgromadzeni goście z całego świata, a wokół kwiaty, prace plastyczne, muzyka i wspaniała, międzynarodowa atmosfera. Sztuka łączy narody i pokolenia, pokonując bariery czasowe, topograficzne i mentalne, czego doświadczyć mogły cztery uczennice Liceum Plastycznego, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Katarzyna Słowiak, Agnieszka Kowalska, Karolina Kurzeja i Zuzanna Walesiewicz, dzięki współpracy raciborskiego Starostwa z partnerskim powiatem Elbe-Elster w Niemczech, wzięły udział w dniach 7-14 sierpnia 2016 roku, wraz z opiekunkami: Katarzyną Kwiotek i Gabrielą Habrom-Rokosz, w Międzynarodowym Tygodniu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Gut Saathain.

Wyjazd do Krzyżowej
Obrazy newsów: krzyzowa_2016.jpg

Tuż przed wakacjami, w dniach 20 - 23 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 3g2 brali udział w warsztatch mających na celu odnalezienie tożsamości. Zajęcia odbywały się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej, wsi położonej w województwie dolnośląskim blisko Świdnicy.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Wyniki egzaminu maturalnego
Obrazy: swiadectwo_maturalne.jpg

Jutro, tj. 5 lipca 2016 r. od godz. 12:00 w salach wyznaczonych na parterze szkoły zapraszamy maturzystów oraz osoby upoważnione po odbiór wyników egzaminu maturalnego i świadectw dojrzałości.  

5 lipca od godz. 0000 uruchomiony zostanie na stronie www.oke.jaworzno.pl SERWIS umożliwiający zdającym indywidualne zapoznanie się z wynikami egzaminu. Obowiązują loginy i hasła przekazane przez dyrektorów szkół zdającym w lutym bieżącego roku. Dyrektorzy szkół posiadają dostęp do danych logowania i mogą je Państwu przekazać ponownie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pełny komunikat dotyczący wyników maturalnych na stronie OKE Jaworzno.

Uwaga! W sekretariacie szkoły są do odbioru dokumenty złożone przy rekrutacji - dotyczy maturzystów, którzy ich jeszcze nie odebrali:)

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Obrazy newsów: podreczniki.jpg

Informacja na temat podręczników na rok szkolny 2016/2017


Gorące powitanie wakacji w ZSO nr 1
Obrazy newsów: wakacje_2016.jpg

W piątek 24 czerwca 2016 roku w auli ZSO nr 1 panowała tropikalna temperatura i to nie tylko za sprawą aury. W naszej szkole świadectwa odbierali uczniowie trzech szkół: gimnazjum, ogólniaka i plastyka. W sumie 497 uczniów. Liczba spora, ale temperaturę podnosi przede wszystkim ilość osób wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem. Było ich w tym roku aż 212 (prawie 43% wszystkich uczniów)!! Gimnazjalistów 73 (na 157), licealistów 123 (na 305), a plastyków 16 (na 35). Więcej w rozwinięciu newsa.

Rozstrzygnięcie konkursu "1050 lat Chrztu Polski"
Obrazy newsów: konkurs_chrzest.jpg

W środę 22 czerwca 2016 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego 1050 LAT CHRZTU POLSKI, który odbywał się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy oraz Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego.  W konkursie udział wzięło 53 uczestników ze szkół powiatu raciborskiego oraz powiatów ościennych. Reprezentowali oni takie szkoły jak Liceum Plastyczne w Raciborzu, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Raciborzu, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu czy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, a jego koordynatorem Katarzyna Kwiotek, nauczyciel historii sztuki w ZSO nr 1. Więcej w rozwinięciu newsa.

Sukcesy plastyków w międzynarodowym konkursie
Obrazy newsów: swieto_ogrodow_news.jpg

W dniu 3 czerwca 2016 roku odbyła sie kolejna, VI edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Przyroda w Kolorach", którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Finał Konkursu od kilku lat komponuje się z Festiwalem Święta Ogrodów, a tegoroczna wystawa "Przyrody w Kolorach" uświetniła uroczystość otwarcia Festiwalu. Na konkurs nadesłano w terminie wyznaczonym Regulaminem 3437 prac, a wystawa pokonkursowa miała miejsce w krakowskim Ogrodzie Botanicznym. Miło nam poinformować, o sukcesach naszych uczniów – w kategorii wiekowej 16-21 lat II miejsce zajęła Anna Kłos, a wyróżnieni zostali: Mateusz Bulenda Agnieszka Wardęga. GRATULUJEMY!

Paulina Soika nagrodzona za 1. miejsce
Obrazy newsów: soika_konkurs_2016.jpg

Miło nam poinformować, że uczennica klasy trzeciej Liceum PlastycznegoPaulina Soika zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe dotyczyło wykonanie projektu banera na temat: „Trzeźwe myślenie - zawsze w cenie”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 czerwca 2016 r. w Urzędzie Miasta Racibórz, który był organizatorem konkursu. Gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów.

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Karta projektu gimna...
· Maturzyści lata 1960...
· Maturzyści lata 2000...
· Podanie do Gimnazjum
· Rekrutacja do Liceum...
Najnowsze video
· Siatkówka dziewczy...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 1,905,271 unikalne wizyty