25.10.2014 04:47
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Zastępstwa
· Matura 2015
· Konkursy
· 70-lecie szkoły 2015
· DSD
Nowe książki angielskojęzyczne w bibliotece

Biblioteka szkolna powiększyła swój księgozbiór o kolejne książki oraz czasopisma w języku angielskim, które otrzymaliśmy z fundacji Pensylvannia Partnership Abroad, Ltd. Jest to wynik współpracy pomiędzy amerykańską organizacją a naszą szkołą. Znaczną ilość książek i czasopism otrzymaliśmy już w zeszłym roku.

Szczegółowy wykaz nowych książek znajdziesz klikając tutaj.

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!
Obrazy newsów: samorzad_2014.png 13 października br. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Obecnych było 606 z wszystkich 652 uczniów, co daje frekwencję równą 93%. Cieszy nas fakt, że każdy, kto przybył do szkoły, oddał swój głos, a jedynie 32 karty wyborcze (5%) były nieważne. Zwycięzca – Patryk Belik z 2IM – uzyskał 36-procentowe poparcie z liczbą 221 głosów. Drugie miejsce – Karina Kittel z 2BC zdobyła 181 głosów, co stanowi 30% głosów. Później kolejno: Larysa Jóźwiak 2MH – 77 głosów i 13%, Tomasz Furgoł 3g2 – 60 głosów i 10% oraz Patryk Jaschek 3g2 35 głosów i 6%.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został więc Patryk Belik, a jego zastępcami: Karina Kittel oraz z ramienia gimnazjum Tomasz Furgoł. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanej współpracy!

Dzień Języków Obcych

Już 26 września 2014 rozpoczęto w naszej szkole obchody Dnia Języków Obcych: na szkole zawieszono flagi krajów, których języków możemy się uczyć: angielską, francuską, niemiecką i włoską. Natomiast w  czwartek 9 października odbyły się w dodatkowe imprezy, w ramach których klasy licealne i gimnazjalne miały za zadanie przygotować dwa plakaty oraz potrawy charakterystyczne dla danych państw. Wszystkim klasom biorącym udział w imprezie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów.

Zdjęcia w rozwinięciu newsa.

Zaproszenie do "Kuźni talentów"
Obrazy newsów: talent_kompas.jpg

Jeżeli lubisz literaturę, jeśli jesteś wrażliwy na sztukę, ciekawi Cię teatr, opera… albo jeśli sam piszesz wiersze, opowiadania, po prostu tworzysz… lub chcesz podyskutować na tematy związane z humanistyką, koniecznie do nas zajrzyj!
Kuźnia talentów - to robocza nazwa kółka polonistycznego, które zaczyna swoją działalność 13 października 2014 roku.

Zapraszam w poniedziałki o godzinie 14.00 do sali 400 - Grażyna Strózik

Zwycięska dwójka siatkarska
 Obrazy newsów: dwojki_siatkarskie.jpg

W czwartek (2 października), w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu, rozegrano  Mistrzostwa Raciborza Szkół Ponadgimnazjalnych w Dwójkach Siatkarskich Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju: Sebastian ŚwiątekMateusz Rusek.Ten dzień okazał się szczęśliwy dla Mateusza i Sebastiana, którzy w finale, po zaciętej walce pokonali reprezentantów Zespołu Szkół Budowlanych i obronili tytuł „najlepszej dwójki siatkarskiej w mieście”. 

Serdecznie gratulujemy siatkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

Informacje w mediach.

Matura 2015
Obrazy: matjpg.jpg Bieżące informacje na temat Matury 2015 będą umieszczane w zakładce Dla uczniów i rodziców - Matura 2015.
Tematy projektów gimnazjalnych
Obrazy newsów: projekty_2013.jpg

Dla naszych gimnazjalistów z klas drugich, którzy w listopadzie przedstawią wyniki swojej pracy grupowej nad projektami, podajemy tematy tegorocznych projektów gimnazjalnych.

Wyjazdy integracyjne już za nami
Obrazy newsów: integracja.jpg W dniach 22 - 26 września 2014 r. pierwsze klasy licealne wyjechały w dwóch grupach na wyjazd integracyjny do Zakopanego - miasta bliskiego patronowi szkoły - Janowi Kasprowiczowi. Uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się w ośrodku "Halina". Dzięki zajęciom integracyjnym młodzież mogła się lepiej poznać i spędzić ze sobą więcej czasu, niż tylko na szkolnych przerwach. Dopisująca pogoda pozwoliła w drugim dniu poznać uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Największym wyzwaniem ambitnych uczniów było wejście na Sarnią Górę (1400 m n.p.m.;) W ostatnim dniu młodzież miała okazję zwiedzić Gubałówkę oraz Krupówki. Uczniowie podsumowując wycieczkę byli bardzo zadowoleni, zintegrowani oraz napełnieni energią do dalszej pracy. Zdjęcia w rozwinięciu newsa.
Europejski Dzień Języków
Obrazy: djo_2014.jpg

26 września obchodzimy Europejski Dzień  Języków. Z tej okazji nad wejściem do naszej szkoły zostaną wywieszone flagi krajów, których języków można uczyć się w ZSO nr 1: angielska, niemiecka, francuska, rosyjska i włoska. Jednocześnie na 9 i 10 października zaplanowano dodatkowe imprezy.

Informacje szczegółowe tutaj oraz na plakacie przy wejściu do szkoły.

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Karta projektu gimna...
· Maturzyści lata 1960...
· Maturzyści lata 2000...
· Podanie do Gimnazjum
· Rekrutacja do Liceum...
Najnowsze video
· Projekt gimnazjaln...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.47 801,420 unikalne wizyty