10.12.2016 02:11
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
· Rozszerzenia w I LO
· Rozszerzenie z infor...
· Rozszerzenie z histo...
Mikołajki 2016
Obrazy newsów: mikolaj_2016.jpg Czy dzieci były grzeczne? Czy odrabiają zadania domowe? Czy uczą się pilnie? To najczęściej zadawane pytania przez św. Mikołaja (było ich dwóch!) i jego pomocników uczniom naszej szkoły. Zgodnie z tradycją św. Mikołaja nie mogło zabraknąć 6 grudnia w naszej szkole. Św. Mikołaj i jego rozśpiewani pomocnicy nie ominęli żadnej klasy. Każdy uczeń został obradowany przez św. Mikołaja czymś słodkim. Z krótką wizytą pojawili się również w pokoju nauczycielskim, dostarczając dużo radości gronu pedagogicznemu. Zdjęcia Marty Tambor na Facebooku.
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Arenie Rafako

5 grudnia w raciborskiej sali Arena odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Turniej został zorganizowany po raz 16. – uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich jego edycjach. W tym roku zespoły reprezentujące naszą szkołę - zarówno dziewcząt jak i chłopców - zdobyły II miejsce. Poza bardzo dobrą lokatą zespołową, nasi uczniowie zdobyli indywidualne wyróżnienia. 

Mikołaj i Bałwanek 3D XXL
W dniu 6 grudnia 2016 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs dla gimnazjalistów pt. "Mikołaj i Bałwanek 3D XXL". Zarówno uczestnicy konkursu jak też ich klasy zostali nagrodzeni.
O zatrudnieniu osób młodocianych

Jaką umowę podpisać podejmując swoją pierwszą pracę? Na jakie wynagrodzenie możemy liczyć? Co wolno, a czego nie pracownikom i pracodawcom? A także kiedy możemy podjąć pracę za granicą? Czyli prawie wszystko o zatrudnieniu osób młodocianych.

Taki też był temat spotkania z Michałem Burkiem, absolwentem I LO rocznik 2011 i wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 1 BM i 1 LP w ramach zajęć z przedsiębiorczości w dniu 30.11.2016 r.

Młodzi czytelnicy "Mikołajka" zmierzyli się w konkursie

W dniu 1.12.2016 r. odbył się imieninowy konkurs mikołajkowy poświęcony Petit Nicolas René Gościnnego i Jean-Jacques Sempé. II edycja konkursu została skierowana do uczniów klas III raciborskich szkół podstawowych.
Zwycięzcą konkursu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Kolejne miejsca przypadły zespołom ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz nr 18 w Raciborzu.

 

Certyfikat DSD
Obrazy newsów: dsd_logo.jpg

W dniu 30.11.2016 r. odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II - certyfikat językowy  z języka niemieckiego na poziomach B2 - C1. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas trzecich liceum, którzy sprawdzali swoje umiejętności czytania, słuchania oraz pisania w języku niemieckim. Certyfikat ten otwiera im drogę na wszystkie uniwersytety w Niemczech. W dniach 01-02.12.2016 r. uczniowie przystąpili do części ustnej egzaminu. Na wyniki trzeba będzie poczekać, bo prace sprawdzane są w Niemczech.

Know America edycja 2017

Ogłoszono wyniki I etapu konkursu Know America. Uczeń klasy 1BM Kacper Kordek zakwalifikował się do II etapu. Gratulacje!!!
W konkursie tym wzięło udział 1029 uczniów z całego kraju. Należałoby również wyróżnić uczniów naszej szkoły, którzy uplasowali się tuż za ścisłą czołówką. Należą do nich: Jacek Nitychoruk, Marta Folęga, Łukasz Wydra, Anna Walaszek, Agata Musioł, Paulina Malkusch, Emilia Dróżdż i Jessika Goliwąs. Wszystkim biorącym udział w tej edycji konkursu gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w następnych etapach.

Apel Rady Rodziców
Obrazy newsów: apel_rodzicow.png

SZANOWNI RODZICE,
Uprzejmie Państwa informujemy, że Zarząd Rady Rodziców przy ZSO nr 1 ustalił kwotę składki na rzecz Szkoły w roku szkolnym 2016/2017 w niezmienionej wysokości - 100 zł. Składkę można wpłacać w całości lub w części na podane konto:

Rada Rodziców przy ZSO nr 1  Bank Spółdzielczy w Raciborzu 82 8475 0006 3001 0012 8209 0001
W tytule wpłaty prosimy podać imię, nazwisko oraz klasę Waszego dziecka.

Przypominamy że Nauczyciele lub Wychowawcy klas nie przyjmują pieniędzy bezpośrednio od Was lub od Waszych dzieci. W rozwinięciu newsa cd. informacji.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Obrazy newsów: stypendia_2016.jpg 

W dniu 25 listopada 2016r w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znalazło się dwoje naszych uczniów: Marcel Strzeduła uczeń klasy 3MF reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące  im. J.Kasprowicza oraz Agnieszka Kowalska uczennica klasy 4LP reprezentująca Liceum Plastyczne. Uczniowie Ci uzyskali w roku szkolnym 2015/16 świadectwa z wyróżnieniem (zachowanie wzorowe oraz najwyższe średnie w swoich szkołach). Wyróżnienia zostały im wręczone przez wicekuratora Dariusza Domańskiego, dyrektor Delegatury KO w Rybniku Alicję Bartkowiak i wicestarostę Powiatu Raciborskiego Marka Kurpisa. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Siatkówka dziewczy...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 2,107,728 unikalne wizyty