26.11.2015 08:00
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· Sport 2015/2016
· Rekrutacja elektroni...
· Wyniki maturalne
· Sport w Liceum 2014/...
· Sport w Gimnazjum 20...
III BG w Warszawie

W dniach 28-30.10.2015 roku klasa III BG, pod opieką wychowawcy pana Leszka Radaja oraz pani Anny Leśniak – Stęc, odwiedziła naszą stolicę. Plan wycieczki był bardzo napięty i dzięki wyjątkowo słonecznej, jesiennej aurze mogliśmy zrealizować wszystkie punkty. Więcej w rozwinięciu newsa.

Steffen Möller w naszej szkole
Dzięki współpracy z Radiem Mittendrin w naszej szkole gościł aktor, kabareciarz i pisarz Steffen Möller. W spotkaniu z młodzieżą, na wesoło przedstawił mentalność Polaków i Niemców oraz różnice kulturowe. Wskazał stereotypy funkcjonujące w Polsce na temat Niemców i w Niemczech na temat Polaków. Dowiedzieliśmy się dlaczego zamieszkał w Polsce i dlaczego darzy kraj sympatią. Opowiedział o komicznych sytuacjach z jakimi spotkał się w kontakcie z trudnym językiem polskim. Publiczność, która miała okazję uczestniczyć w tym spotkaniu bardzo żywo reagowała na żarty, nawet o nas samych. Więcej w rozwinięciu newsa.
Wystawa fotografii CISZA

19 listopada w Galerii w Starym Opactwie w Rudach odbył się wernisaż wystawy fotografii CISZA - Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON z okazji jubileuszu 10-lecia działalności. Wystawę można oglądać do końca grudnia 2015 r. Członkami koła są również uczniowie naszego Liceum Plastycznego i ich prace również prezentowane są na wystawie. Więcej w rozwinięciu newsa.

Anna Maria Wesołowska w I LO

W ubiegłą środę 18 listopada w Raciborzu gościła sędzia Anna Maria Wesołowska, która poza wygłoszeniem prelekcji na Zamku Piastowskim dwukrotnie spotkała się z uczniami I LO w Raciborzu – w sądzie na symulacji rozprawy sądowej oraz w murach naszej szkoły, gdzie prezentowała różne aspekty swojej pracy.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  uczniowie klasy 1MG wysłuchali prelekcji pt. „Historia uzbrojenia Legionów Polski”, której towarzyszył pokaz uzbrojenia i umundurowania. Przed publicznością zaprezentował się rotmistrz Krzysztof Wincenty Banaś herbu Dołęga, Rzecznik Tradycji i Obyczaju Szlacheckiego w Stowarzyszeniu Szlachty Wielkopolskiej. 

Sprawdź, czy możesz otrzymać stypendium
Obrazy newsów: stypendium_1.jpg Przypominamy, że Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego  w imieniu Samorządu Województwa Śląskiego rozpoczął realizację nowego projektu pn. „Śląskie. Inwestujemy w talenty – I edycja”. Termin składania wniosków o otrzymanie stypendium w ramach projektu (500 zł miesięcznie) przedłużono do 11 grudnia 2015 r. Szczegóły na stronie projektu. Wstępne informacje w rozwinięciu newsa.
Matura próbna
Obrazy newsów: matura.gif

Od wtorku 24 listopada do piątku 27 listopada w naszych liceach będą odbywały się matury próbne. Szczegółowy harmonogram matur znajdziecie tutaj, a dodatkowe informacje na temat przyborów zostaną podane w poniedziałek. 

Zegar odliczający czas do maturySurprised

Matematyczny geocaching
Obrazy newsów: geocaching.png Od dnia 12.11.2015 r. w Raciborzu nowy geocatch specjalnie dla Was! Geocaching to idealna zabawa dla całych rodzin, grupki znajomych lub przyjaciół. Grają w nią ludzie na całym świecie. Nowy geocache został założony w ramach projektu szkolnego Oliwii Błaszczok, Anety Kilar oraz Agnieszki Stroki (opiekun: D. Ciężkowska). Gra będzie wieloetapowa. Szczegóły tutaj. Zapraszamy do zabawy!
Dyskoteka halloweenowa
Obrazy newsów: disco_list_2015.jpg Jak wiadomo odrobina rozrywki nigdy nikomu nie zaszkodziła, dlatego uczniowie trzeciej klasy gimnazjum postanowili w dniu 29.10.2015 r. w naszej szkole zorganizować dyskotekę Halloweenową. Imprezą zainteresowało się aż 68 osób. Nie mogło zabraknąć również konkursu na najlepsze przebranie. Młodzież zabawiali Tomasz Wyleżych oraz Michał Cyranek. Całość trwała dobre 3 i pół godziny. Wszyscy wyszli zadowoleni i z uśmiechem na ustach. Organizatorzy chcą wszystkim serdecznie podziękować za obecność.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Karta projektu gimna...
· Maturzyści lata 1960...
· Maturzyści lata 2000...
· Podanie do Gimnazjum
· Rekrutacja do Liceum...
Najnowsze video
· Projekt gimnazjaln...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.24 1,381,085 unikalne wizyty