23.09.2014 06:22
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· DSD
· Sukcesy uczniów
· Sport w Liceum 2013/...
· Sport w Gimnazjum 20...
· Dane kontaktowe Stow...
Mikołajek po wakacjach - konkurs plastyczny
 Obrazy newsów: le_petit_nicolas.jpg

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi ogłasza Konkurs plastyczny "Mikołajek po wakacjach" adresowany do uczniów szkół podstawowych. Termin nadsyłania prac upływa 7 listopada br.

Regulamin konkursu

Noc Kina Europejskiego
Obrazy newsów: noc.gif  W ramach Dni Języków Obcych z 10/11 października 2014 r. w naszej szkole odbędzie się Noc Kina Europejskiego. Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się z regulaminem i dostarczenie karty zgłoszenia (do pobrania tutaj) do dnia 3 października do p. M. Sokołowskiej lub p. E. Klein.
Paulina druga na świecie!
Obrazy newsów: mucha.png   

Od 3 do 16 sierpnia we Frankfurcie nad Menem w Niemczech odbywała się Międzynarodowa Olimpiada Języka Niemieckiego organizowana przez Goethe - Institut. Uczennica klasy III MF – Paulina Mucha reprezentowała tam Polskę jako laureatka ogólnopolskiej olimpiady i zdobyła we Frankfurcie drugie miejsce na świecie na poziomie językowym C1. Gratulujemy Paulinie tytułu bycia drugą spośród osób najlepiej mówiących w języku niemieckim na świecie i życzymy dalszych sukcesów.

Wywiad z Pauliną na stronie Goethe Institut.

Więcej w rozwinięciu newsa.

Zapraszamy na wymianę do Francji
 

La France - Francja - już wkrótce możesz poznać ją bliżej, bo ruszają zapisy na wymianę do La Souterraine. Wszystkich chętnych - licealistów i gimnazjalistów - prosimy o zgłaszanie się do dnia 10 października br. Wyjazd przewidziany jest w terminie 16 - 26 kwietnia 2015 r. Rewizyta Francuzów na początku kwietnia 2016 r. Zapisy przyjmują oraz informacji na temat wymiany udzielają panie Małgorzata Sokołowska i Joanna Kazimierczak.

W rozwinięciu newsa kilka wspomnień z poprzednich wymian.

Na Zamku o malarstwie Wojtkiewicza
Z inicjatywy Starosty Raciborskiego w dniu 8 września br. zorganizowana została prelekcja na temat twórczości Witolda Wojtkiewicza. Udział w niej wzięli uczniowie Liceum Plastycznego. Prowadząca warsztaty Wiesława Hołyńska przedstawiła i omówiła na wybranych przykładach konkretne obrazy, nawiązując jednocześnie do wielu zagadnień z zakresu sztuki współczesnej. Więcej w rozwinięciu newsa.

 

Studium światła

Studium światła, czyli warsztaty fotograficzne uczniów Liceum Plastycznego w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. Pierwsze zajęcia z podstaw fotografii i filmu w nowym roku szkolnym zorganizowane zostały w formie pleneru fotograficznego. Preferując aktywne metody nauczania oraz naturalne źródła inspiracji twórczej, umożliwiono młodzieży realizację ćwiczeń stanowiących istotę fotografii, tj. umiejętność obserwacji. Zdjęcia w rozwinięciu newsa.

Interesująca lekcja historii sztuki

W piątek, 5 września 2014 roku, w Galerii Sztuki Współczesnej Raciborskiego Centrum Kultury uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazję zobaczyć wystawę prac Zofii Wierchowicz. Wystawa „Ptaki” prezentowała bogatą spuściznę artystyczną autorki. Dzięki oprowadzaniu kuratorskiemu, które było połączone z wykładem i prezentacją multimedialną, uczniowie nie tylko mogli zobaczyć na żywo prace tej wybitnej polskiej artystki i scenografki, ale także poznać historię jej życia, odkryć artystyczne inspiracje, wśród których na czoło wysuwała się fascynacja twórczością Williama Szekspira.

Galeria zdjęć z wydarzenia, autorstwa Gabrieli Habrom-Rokosz, znajduje się w rozwinięciu newsa.

Włoskie wspomnienia na zdjęciach
Obrazy newsów: italia_wystawa.jpg

Już od 9 września 2014 r. zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do obejrzenia relacji fotograficznej z letniej podróży po Włoszech, autorstwa naszych uczniów.

Mini galeria zdjęć znajduje się przy wejściu do szkoły. 

Zebranie z rodzicami
 

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z Rodzicami, które odbędą się w czwartek 11 września 2014 r.

Rodziców uczniów klas maturalnych ILO zapraszamy na godz.16:30 do auli ZSO nr 1 na spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na godz. 17:00 również do auli ZSO nr 1, gdzie odbędzie się spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Po spotkaniu w auli Rodzice przejdą do wyznaczonych sal, by spotkać się z wychowawcami.

Rodziców uczniów pozostałych klas zapraszamy na godz. 17:00 na spotkanie z wychowawcami. 

Harmonogram spotkań na rok szkolny 2014/2015

Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Maturzyści lata 1960...
· Maturzyści lata 2000...
· Podanie do Gimnazjum
· Rekrutacja do Liceum...
· Rekrutacja do Liceum...
Najnowsze video
· Projekt gimnazjaln...
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.24 748,158 unikalne wizyty