20.10.2017 23:38
Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Ostatnie artykuły
· e-dziennik
· Rekrutacja 2017
· Komunikaty
· Konkursy przedmiotowe
· Ubezpieczenie
Lekcje o XIX-wiecznym malarstwie polskim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Obrazy newsów: muzeum_katowice_lp_news.jpg

W czwartek 12 października 2017 roku uczniowie klasy III Liceum Plastycznego udali się na wycieczkę do Katowic. Tematem wyjazdu było poznanie architektury Katowic oraz wizyta w Muzeum Śląskim. Czytaj więcej ...

Kolejna wystawa uczniów Liceum Plastycznego
Obrazy newsów: byczyna_news.png W środę 11 października 2017 roku w Galerii Obok, działającej przy Raciborskim Centrum Informacji, odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego. Prace malarskie, powstałe pod kierunkiem mgr Martyny Rejner, nauczycielki rysunku i malarstwa w raciborskim Liceum Plastycznym, obejmują głównie pejzaże, namalowane podczas pleneru zorganizowanego w Byczynie, a także kopie znanych dzieł - obrazy będące próbą odkrycia sposobów malowania obrazów przez wielkich mistrzów, powstałe podczas lekcji malarstwa. Zapraszamy do zwiedzenia wystawy.
"PRZEMIANY" - wystawa uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego
Obrazy newsów: przemiany_news.png

8 października 2017 roku w Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej odbył się wernisaż wystawy PRZEMIANY, którą można oglądać od 1 października do 30 listopada 2017 roku.
Na wystawie zaprezentowane zostały fotografie autorstwa uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego w Raciborzu oraz członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON, powstałe pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz, jak również rzeźby studentów i absolwentów kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych PWSZ w Raciborzu, powstałe pod kierunkiem dr. Henryka Fojcika.  

Akt o współpracy
Obrazy newsów: glubczyce_wspolpraca.jpg

8 października 2017 r. w Muzeum Ziemi Głubczyckiej podpisany został akt o współpracy pomiędzy ZSO nr 1 w Raciborzu, reprezentowanych przez Panią Dyrektor mgr Marzenę Kacprowicz, a Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej reprezentowanym przez dr Barbarę Piechaczek - Dyrektora Muzeum. Wydarzenie to poprzedziło uroczystość otwarcia wystawy fotografii i rzeźby PRZEMIANY, w której uczestniczą uczniowie i absolwenci Liceum Plastycznego.

DEN - 13 października 2017 r.
 Obrazy newsów: den_2017.jpg

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych. (Konfuncjusz)

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był wyjątkowy i to nie tylko za sprawą daty (odbył się bowiem w piątek trzynastego), ale także ze względu na piękne wyeksponowanie więzi między nauczycielami a uczniami. Czytaj więcej...

Łukasz i Michał najlepsi w powiecie!
Obrazy newsów: lukasz_michal.jpg 5 października odbył się V Powiatowy Konkurs Językowy „Języki obce nie są mi obce” organizowany w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych przez II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z języka angielskiego oraz niemieckiego. Nasi gimnazjaliści, Łukasz Gawron i Michał Gaj  z kl.3g2 zajęli kolejno I i II miejsce! Serdecznie gratulujemy! Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Raciborskiego, co daje zwycięzcom dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.
"Lekcje Obywatelskie 2017" w naszej szkole!
Obrazy newsów: eco_slask.png

Uczniowie klasy I M uczestniczą w konkursie "Nasz pomysł na EKO Śląskie". W ramach tego konkursu mają stworzyć autorski projekt budżetu obywatelskiego o charakterze ekologicznym . Odbyli już szkolenie z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Śląskiego, w ramach którego wstępnie ustalili szkic projektu. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa w konkursie!

Grono Pedagogiczne oraz koledzy i koleżanki

Z wizytą w Ministerstwie Sprawiedliwości
 Obrazy newsów: warszawa_10_2017.jpg 9 października  2017 r. wzięliśmy udział w warsztatach w Ministerstwie Sprawiedliwości - Dzień z prawem. Zainteresowana problemami polityczno-historycznymi uczniowie głównie klas humanistycznych rozpoczęli cykl spotkań w ministerstwie. Warsztaty obejmowały wykład, spotkanie z sędzią, debatę oksfordzką. Z młodzieżą spotkał się również Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, nasz absolwent. W ramach wizyty było również zwiedzanie osławionego aresztu i więzienia na Rakowieckiej, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Po warsztatach pod wodzą pana Krystiana Łyczka zwiedzaliśmy Warszawę do późnych godzin wieczornych.

 

Ślubowanie klas pierwszych 2017
Pierwszy październikowy tydzień w naszej szkole zakończyła uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych I LO i Liceum Plastycznego, połączona z ceremonią wręczenia certyfikatów językowych. Aulę wypełnili uczniowie, ich rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Nie zabrakło też poczęstunku, który był okazją do rozmów nie tylko na szkolne tematy. Czytaj więcej...
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kontakt z ZSO nr1

47-400 RACIBÓRZ UL. KASPROWICZA 11
TEL. 32 / 415 44 52
FAX 32 / 414 03 24

e-mail : lo1@raciborz.com.pl
Najnowsze video
ZSO 1 na Facebooku

Promowane strony
Ostatnie pliki
· Podanie o wydanie du...
· Wniosek o wydanie du...
· Procedura wydawania ...
· Terminarz konferencj...
· Karta projektu gimna...
Najnowsze video
· Korbielów 2017
· Turniej Halowej Pi...
· Finały Miejskie ko...
· Finały miejskie sz...
· Studniówka 2013
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 3,477,444 unikalne wizyty